Otel Odası Mobilyalarına En Güzel Örnekler

admin 9 Haziran 2017 0

Tatil için veya herhangi bir sebeple konaklamak için otel ararken ilk dikkat edilenlerden biri de otel odası mobilyaları olmaktadır. Hem konforlu hem de görsel olarak şık olması müşterileri cezbedecektir. Zaten otel odalarında suit, delux veya kral dairesi gibi sıfatlar verilirken de göze çarpan ilk şey mobilyalar arasındaki farklılıktır. Odalar arasındaki donanım farklılığı bile ikinci planda kalmaktadır.

En güzel otel odası örnekleri

Pamir otel odası

Otel Mobilyaları

Otellerde yalnızca odalar değil, lobi, kafe, restoran gibi yerler de mobilyalarla donatılmıştır. Baktığımızda lobilerdeki mobilyanın ev mobilyalarından çok da farklı olmadığını görürüz. Çünkü tekli, ikili ya da üçlü bir oturma alanı ile bunlarla uyumlu olan bir orta sehpa tercih edilir.

Otel mobilyaları tercihinde yine otelin konseptine göre klasik ya da modern tarzlar tercih edilebilir. Aslında otel dekorasyonu da ev dekorasyonunun çok daha kapsamlısı diyebiliriz. Çünkü yine öncelik konsept belirlemek ve mobilya dahil tüm tercihleri buna göre yapmak.

otel odası mobilyaları

Caprice otel odası

Otel Odası Seçenekleri

Otellerde genelleyecek olursak ortalama üç tip oda bulunmaktadır. İlki olan standart odada, bir yatak, iki komodin ve duvara sabitlenmiş şifonyer ve çalışma masası tarzında kullanılabilecek bir masa ile elbise dolapları yer alır. Bunlar ev mobilyası değil de biraz daha basit, tek tip mobilyalardır. Belki bir de kenarda dinlenme koltuğu yer alabilir. Ancak bu odalar daha küçük olduğundan çok fazla mobilya alternatifi de yoktur.

İkinci tip odalar genelde Deluxe diye geçen orta kalite odalardır. Burada mobilya tercihi daha gelişmiştir. Çünkü daha geniş olan alanda hem yatak odası hem oturma odası şeklinde bir dizayn yapılabilir. Burada da yatak odası kısmı standart odaya benzer ancak oturma odası özgün bir şekilde döşenmiştir. Otel odası mobilyası seçimi yaparken çok kaba olmayan hafif, şık ve gösterişli ürünler tercih edilir. Böylece hem görsel olarak hem de kullanış açısından tatmin edici bir sonuç alınır.

otel odası mobilyası

Sapore otel odası

Kral Dairesi Mobilyaları

Mobilyanın kendini gösterdiği yer ise suit odalar ya da kral daireleri dediğimiz odalar. İşte burada diğer odalara nazaran devrim gerçekleşiyor diyebiliriz. Çünkü bu odalar her otelde birkaç tane olduğumdan çok özen gösterilmektedir. Çoğu otelde bu odalar için klasik takımlar tercih  edilir. Çünkü görsel olarak çok tatmin edicidir. El işçiliği oymalara sahip yuvarlak detayları olan kabartma klasik mobilyalar bu odada görmeye alıştığımız türden. Kral dairesi mobilyası genellikle karyola yatak, komodinler, elbise dolabı, yemek masası, tv bölümü ve koltuk takımı gibi mobilyalardan oluşur. Tabi ki bunlar her otele göre farklılık gösterecektir.

Son zamanlarda gelişen bir akım da modern kral dairesi tasarımları. Yuvarlak geniş bir yatak, özel TV koltuğu, tam boy duvar ünitesi bulunan siyah ve beyazın zarif dansını izleyebileceğiniz odalar da artık tercih ediliyor.

Konu Hakkında Yorumlar »