Otel Odası Mobilya Tercihleri

admin 16 Mart 2017 0

Oteller kalabalık bir insan birikintisinin kısa süreli konakladığı mekanlardır. Bu nedenle hijyen oldukça önemlidir.

Mobilya seçiminde bu temizliği eksiksiz bir şekilde karşılayacak olan malzemeler tercih edilmektedir. Bu tür malzemelerin seçiminde yararlanabileceğiniz birçok alternatif vardır. Genelde özel siparişle yaptırılan otel odası mobilya fikirleri bütçe dikkate alınarak karar verilen süreçtir.

Alışveriş detaylarında mekanın ölçüleri alınır ve bütçeye en uygun ürünün seçilmesi, hijyen açısından en doğru tercihlerin uygulanabildiği malzemelerin seçilmesi ciddi bir önem taşır. Bu yüzden profesyonel destek alınması şarttır.

Bir İç Mimara Danışmak Şart

Başarılı bir iç mimara danışmanız şarttır. Çünkü mekandaki alanın en doğru şekilde kullanılması, müşterinin konaklama yaparken sıkılmaması önemlidir.

Dar ve kapalı alanlar oldukça can sıkıcı olabilir. Bu nedenle hem ferah bir hava verilmeli hem de temizlenmesi kolay, mikropları içine çekmeyen ürünlerin tercih edilmesi uygun olacaktır.

otel odası mobilya ve dekorasyonu

Beyazsaray otel odası

Mobilya Tercihleri

Standart ya da lüks otel odası mobilya tercihleri otelin hizmet kalitesine göre değişmektedir. Bazı oteller görselliği öne çıkarır ve lüks mobilyaların kullanılmasını tercih eder.

Bazıları da aksine mütevazi seçeneklerle en ekonomik ürünleri tercih ederler. Her iki seçenek için de, mekanın içinde doğru bir şekilde yer alacak olan ürünlerin seçilmesi gerekmektedir. Yani seçilen mobilyanın ölçüsü, özellikleri ve kullanılabilirlikleri önemlidir.

Modern bir stili tercih eden otellerdeki mobilyalar da pahalı olabilir. Bu ürünler de özel siparişle yapıldığı için bir iç mimara tasarlatılmaktadır.

otel odası mobilya takımları

Ekselans otel odası

Otel Odası Mobilyası Fiyatları

Otel mobilyası satın alırken genelde teklif sistemi uygulanır. Bir tek firmadan onlarca ürün satın alınır ve indirimli fiyatlar üzerinden alışverişin sağlanması söz konusudur.

Oteller en uygun teklifi veren firmayla anlaşır ve otel odası mobilya alışverişini bu firmalar tarafından yaparlar.

Otel Odası Mobilyası Nasıl Olmalı?

Kolay temizlenebilen ve mikropları içine çeken deri koltuklar gibi kumaşları tercih etmekten kaçınmak oldukça önemlidir.

Sürekli farklı insanların girip çıktığı ve yoğunluğun olduğu odalarda hijyeni sağlamak önemli olduğundan, temizlik hususu temel prensiptir. Bu doğrultuda kaliteli ve kolay temizlenen malzemelerin tercih edilmesi şarttır.

otel odası mobilya dekorasyonu

Helios otel odası

Konu Hakkında Yorumlar »