Modern Beşik Modelleri

admin 28 Ekim 2013 3

Anne ve baba adayları doğacak bebeklerinin huzurlu ve sağlıklı olabilmesi adına, doğduktan sonra ihtiyacı olan her şeyi alırken çok fazla araştırma ve kalite kontrolü yapmayı tercih ederler. Bebek beşiği, bebeğin doğduktan sonra günün büyük bir bölümünü geçireceği alan olduğundan dolayı çok önemlidir. Beşiğin kaliteli malzemeden yapılmış olması kumaşında veya ahşabında kullanılan boyanın herhangi bir kanserojen madde içermiyor olması oldukça önemli olan konuların başında gelmektedir.

Tüm bunların yanı sıra artık aileler oldukça fonksiyonlara sahip olan modern beşik modellerini almayı tercih etmektedirler. Örneğin kendinden sallanabilir özelliğine sahip olan beşik modellerinde bebek ağladığı takdirde bebeğin sesini algılayarak beşik otomatik olarak sallanmaya başlar, böylelikle anne veya babanın yataklarından kalkıp bebeklerini susturmaları adına sallamalarına gerek yoktur. Aynı zamanda müzikli beşiklerde bebek uyuyana kadar ninni müziği çalar bebek uyuduğunda otomatik olarak durur, bebek uyanıp ağlamaya başladığında müzik otomatik olarak tekrar devreye girer. Tüm bu özellikler anne ve babaların bebek bakımını kolaylaştırdığından dolayı bu özelliklere sahip beşikler ebevyinler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle bebeğini emzirerek uyutan anneler için birebir olan anne yanı beşikler ebevyin karyolasına birleştirme özelliği ile bebeğinizin kendi beşiğinde ve yanınızda güvenle yatmasını sağlar. Böylelikle bebek düşmelerinin önüne geçilmiş olmaktadır. Tüm bunların dışında mama sandalyesi, beşik, oyun konsolu gibi farklı aşamalarda kullanılabilen beşiklerde çoklu kullanım özelliğinden dolayı tercih edilen modern beşik modelleri arasında yer almaktadır. Büyüyen beşik modelleri de birkaç kere beşik almak istemeyen ailelerin tercihleri arasındadır. Bebeğinizin ilerleyen aylarda daha rahat hareket edebilmesi adına beşiğe monteli bulanan şifonyer bölümü beşikten çıkarılarak beşiğin alanı genişletebilir ve bebeğe daha geniş hareket alanı sağlanabilir.

Bambu malzemesinden yapılan ufak beşikler da bebeğin ilk aylarında kullanılması için tasarlanan ideal beşiklerdendir. Daha sonra ki aylarda tercih edilen oyun parkı modern beşik modelleri de katlanılabilir özelliğinden dolayı seyahatlerde kullanılabilir.

3 Yorum »

  1. ülker s. 29 Ekim 2013 at 11:52 - Yanıtla

    modern beşik modelleri o kadar farklı ve şirin görünüyor ki. artık bebek odası takımlarında bile çok sıradışı modeller görmek mümkün.

  2. şermin 30 Ekim 2013 at 11:49 - Yanıtla

    modern beşik modelleri çok güzel görünüyor ama acaba kullanışlı olur mu.

  3. fatoş 1 Kasım 2013 at 14:01 - Yanıtla

    ne kadar farklı beşik modelleri bunlar çok tatlı görünüyor. bebek beşikleri tasarımları diğer mobilyalarda olduğu gibi çok farklı ve şık üretiliyor.

Konu Hakkında Yorumlar »