MASKO Mağazaları

admin 20 Aralık 2013 3

Masko Mobilya Kenti

Spot mağazacılık hizmetlerinin geliştiği son 50 yılda spor, eğitim, aile gibi alanlara özel mağazalar da yaygınlık göstermeye başladı. Bu tür yeniliklerin yanında bir de MASKO mobilya mağazaları gibi ev eşyalarına yönelik toplu alışveriş merkezleri açıldı. 1984 yılında kurulan bu mobilya merkezi İstanbul’un en canlı sanayi bölgesi olan İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alır. Tam adı İstanbul Mobilya ve Beyaz Eşya İmalatçıları Site İşletme Kooperatifi’dir. Yaklaşık 500.000 metrekare alana sahiptir ve mobilya denilince akla gelebilecek her şey bu merkezde yer alır. Türkiye’nin çeşitli merkezlerine bu bölgeden mobilya satışı yapılır.

Masko Mobilya Mağazaları

Yaklaşık 500.000 metrekare alanın içinde birçok sosyal tesis de bulunmaktadır. Futbol sahaları, parklar, otoparklar, restoranlar bunlardan bazılarıdır. Bu tür sosyal tesislerinin sayısındaki fazlalık ise tesisin büyüklüğünden dolayı gelen müşterinin fazlalığından kaynaklanmaktadır. Bu merkezi ziyaret eden müşteriler kendi zevklerine göre mobilyalar bulmadan çıkmak istemeyecektir. Çünkü MASKO mobilya mağazaları yüzlerce mağazanın oluşumundan meydana gelmiştir ve bu kadar geniş bir alanı bir günde ya da bir haftada gezmek mümkün değildir. Bu yüzden buraya gelen ziyaretçiler hem alışverişlerini yapabilir hem de sosyal tesislerde dinlenebilir.

Bölgenin amacı sadece Türkiye içi ticareti canlı tutmak değil üretilen ürünleri yurt dışına ihraç ederek cari açığı da düşürmektir. Ülkemize önemli bir sanayi katkısı sağlayan MASKO mobilya mağazaları İstanbul gibi bir ticaret merkezinde yer alarak hem şehrin mobilya ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olmakta hem de işsizlik oranının en yüksek olduğu İstanbul’da istihdam sorununa önemli bir çözüm niteliği taşımaktadır.

masko-koltuk-takımı

masko-masa-sandalye

masko-mobilya-kenti-fiyatları

masko-mobilya-kenti-nasıl-gidilir

masko-mobilya-kenti-ulaşım

masko-yemek-odası

Masko Mobilya Kenti Fiyatları

Ev ve iş yeri tasarımında gerek duyulan her çeşit eşyaya bu mobilya mağazalarında sahip olunabilir. Büro malzemeleri açısından da geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. 7’den 70’e herkesin ihtiyaçları bu mağazalarda karşılanabilir. Bu nedenle İstanbul ya da çevre şehirlerden gelen insanlar bu bölgeyi aileleriyle de ziyaret edebilir ve birlikte de alışveriş yapabilirler.

3 Yorum »

  1. nagehan 22 Aralık 2013 at 18:36 - Yanıtla

    mobilya almadan önce kesinlikle masko görülmeli zaten. en fazla çeşit orda var. masko mobilya mağazaları her bütçeye uygun var.

  2. aysel 29 Aralık 2013 at 01:47 - Yanıtla

    masko mobilya anlamında çok fazla çeşit sunuyor bu yüzden de her bütçeye hitap eden mobilyalar var. klasik mobilya almayı düşünen varsa asortie mobilyayı tavsiye ederim.

  3. leyla 5 Ocak 2014 at 23:31 - Yanıtla

    masko mobilya kenti gibi mobilya çarşılarının olması bence mobilya sektöründe ne kadar geliştiğimizin kanıtıdır.

Konu Hakkında Yorumlar »