Klasik Salon Mobilyası Örnekleri

admin 16 Mayıs 2017 0

Salon bölümü evin özeti niteliğindedir. Ev yaşamının büyük bir kısmı salonda geçtiği için konsept ferah ve huzur verici, doğrudan ruh halini yansıtan ve kişiye iyi gelecek tarzda olması  gerekmektedir.

Genelde herkesin tercih ettiği salonda klasik tarz mobilyaları sadelik ve zarafetin öncüsü olmuştur. Çizgili desenler, açık tonlarda dolaplar, asil duruşlu koltuk takımları salon için mobilya seçiminde vazgeçilmez olmuştur.

klasik oturma odası

Chester koltuk takımları

Mobilyada Klasik Anlayış

Kahverengi veya füme tonlarda deri koltuklar, ışıltılı bir avize ile tek renk krem veya bej hafif derinliklerde bir halı, klasik çizgi tercih edenler için mükemmel bir kombindir. Ayrıca lake dolaplar ile zarif ve metal ayrıntıları olan karşılıklı koltuklar da klasik ve modern tarzların birleştirilmesine örnek olabilir. Hatta bu kombine beyaz ahşap dar bir kitaplık eşlik edebilir.

Klasik tarzda aynı zamanda, az eşya büyük eşya anlayışı da hakimdir. Bu tabi bomboş bir salon anlamına gelmez. Her bölüme eşit paylaştırılmış eşyalar geniş salonlar için hoş görünüm kazandıracaktır.

Ham ahşaptan oval bir masa ve ona yakışır sandalyeler ile aynı şekilde  oval ayrıntıları olan heybetli koltuklar geniş bir salon için doğru seçimler olacaktır.

Klasik koltuk modelleri

Begonya klasik koltuk takımları

Mobilyada klasik fikirler, küçük salonlara da uygulanabilir. Derin hatları olan mobilyalar ile açık ve yumuşak tonlarda perde seçimi veya duvar kağıtları küçük salonları olduğundan daha büyük gösterecektir.

Yeni trend salon takımlarında,  açık renklerde koltuklara çizgili yastıklar eklemek klasik sevenler için revaçta olmaktadır.

koltuk tasarımları

Hisar klasik koltuk

Renk Seçimi

Klasik tarz mobilyalarda genelde siyah-beyaz, füme-beyaz, bordo-beyaz ve benzeri gibi birçok sade renklerin tek seferde ve tek parçada kullanılması esastır. Dar salonlar için bu renk seçenekleri özellikle beyazların kullanılması ortamı ferah göstereceği gibi geniş salonlarda  yeterli kalmayabilir. Bunun için birkaç parlak renk aksesuar veya detay eklenerek klasik görünüm yakalanabilir. Örneğin gri tonlarda bir duvar boyası veya perdeler için pudra rengi mobilyalar en fazla tercih edilen klasik mobilya çeşitleri arasındadır. Aynı zamanda dolaplarda veya koltuklarda ince şeritli motifler de klasik sevenler için popüler olmuştur.

Konu Hakkında Yorumlar »