KLASİK DRESUAR MODELLERİ

admin 4 Ekim 2013 14

Klasik dresuar modelleri ev dekorasyonunda daha çok klasik bir tarzı benimsemiş kişilerce daha fazla tercih edilmektedir. Evdeki mobilyalarda bir bütünlük oluşması için evini klasik mobilyalar ile döşemiş kişiler dresuarlarını da yine klasik tarzda tercih etmeleri gerekmektedir. Klasik tarzda olan mobilyalar daha çok işlemeli ve oymalı bir tasarıma sahiptir. Bu mobilyalarda kullanılan kumaşlar ve döşeme şeklide modern mobilyalardan oldukça farklıdır. Klasik tarzda bir ev döşemek isteyenler oldukça dikkatli seçimler yapmaları gerekmektedir. Çünkü bu tarzda bir ev döşemek oldukça zordur. Eve çok ağır bir hava vermekten kaçınmak ve aşırılıklardan uzak durarak yalın bir şıklık yakalamak gerekmektedir. Klasik dresuar modelleri arasından seçim yaparken de diğer mobilyalar ile uyumlu olmasına özen göstermek gerekmektedir.

Dresuarlar evin tüm alanlarında kullanılamaya oldukça uygundur. Bu nedenle klasik dresuar modelleri içinde de oldukça farklı seçenekler yer almaktadır. Örneğin evin girişine konulması için tercih edilecek dresuar ile yatak odasına ya da banyoya konulacak dresuar modelleri oldukça farklıdır. Her ne kadar evin her alanını klasik tarazda döşemeyi tercih etseniz de bu ayrımı yapmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Beyaz renkte dresuar modeli tercih edecekseniz diğer mobilyalarında ağırlıklı olarak beyaz renklerden oluşması gerekmektedir. Klasik dresuar modelleri arasında daha çok koyu renk ahşaptan yapılmış modeller yer almaktadır.

Klasik dresuar modelleri içinde koyu ceviz ve meşeden tasarlanan mobilyalar daha fazla öne çıkmaktadır. Altın ve gümüş varaklı dresuarlar da yine klasik dresuar modelleri arasında yer almaktadır. Bu tarz mobilyalar ise daha çok yemek odaları, salonlar ve yatak odaları için tercih edebilir. Fakat daha çok salonlarda tercih edilmesi gerekmektedir. Klasik dresuar modelleri içinde aynalı modellerde yer almaktadır. Aynalı modeller daha çok girişler ve yatak odaları için daha uygun olan tasarımlardır. Eğer eviniz için dresuar almak istiyorsanız önce nerede kullanacağınızı belirlemeniz yararlı olacaktır.

14 Yorum »

 1. perihan yolcu 6 Ekim 2013 at 21:44 - Yanıtla

  açıkcası dresuarın ne oldugunu bilmiyordum. daha dogrusu mobilya olarak biliyorum ama adını bilmiyordum. klasik dresuar modellerinde aynayı sevmiyorum ama. aynasız dresuar modelleri daha şık duruyor bence.

 2. ülker s. 6 Ekim 2013 at 21:47 - Yanıtla

  klasik dresuar modelleri evin girişine çok yakışıyor bence. o kadar fazla klasik dresuar modelleri üretiliyor ki herkesin evine uygun mutlaka bulması kaçınılmaz. çeşit çok.

 3. yüksel altıntaş 7 Ekim 2013 at 14:41 - Yanıtla

  dresuarlar her odada kullanılabilecek görsel olarak ortama ayrıcalık katabilecek mobilyalar. özellikle klasik dresuarların işlemeleri ve süslemeleri çok şık olduğundan
  dekorasyonu gerçekten farklılaştırıyor

 4. duygu 8 Ekim 2013 at 12:11 - Yanıtla

  dresuar aslında her evde olan bir şey değil fakat birkaç tanıdıgımın evinde var ve oldukça da şık duruyor.

 5. ARİFE 9 Ekim 2013 at 11:34 - Yanıtla

  BEN KLASİK DRESUAR MODELLERİNİ SALONA ÇOK YAKIŞTIRIYORUM.ÖZELLİKLE EVİNDE KLASİK HAVA YAKALAMAK İSTEYENLER İÇİN UYGUN BİR MODEL. DRESUARLAR GENELDE EVLERİN GİRİŞİNDE KULLANILIYOR AMA GİRİŞTE DE OLDUKÇA ŞIK DURUYOR.

 6. Yasin ÇELEN 12 Ekim 2013 at 19:53 - Yanıtla

  Asortie Mobilya’da güzel klasik dresuar modelleri var. Fiyatları modern dresuarlara göre yüksek ama havalı modeller

 7. Osman Türk 13 Ekim 2013 at 15:31 - Yanıtla

  Osmanlı tarzında hazırlanmış klasik dresuar modeli harika görünüyor. İsim olarak dresuar_7 olarak yazılmış. Ceviz ve altın varak rengi ile muhteşem görünüyor.

 8. ceyda 14 Ekim 2013 at 14:31 - Yanıtla

  klasik deresuar modelleri salonlarında klasik mobilya tercih edenler için iyi model. çok güzel duracağını düşünüyorum.

 9. Ertan Aydan 14 Ekim 2013 at 16:28 - Yanıtla

  Klasik dresuar için en iyi adres siteler ankara. Envayi çeşit dresuar var.

 10. Müzeyyen Türkmen 15 Ekim 2013 at 21:51 - Yanıtla

  Dresuarlar evlere farklı bir hava kazandırıyor. Ama aynasız dresuar modelleri çok kullanışlı olmuyor.

 11. sevdenur 21 Ekim 2013 at 11:28 - Yanıtla

  aynalı klasik dresuar modelleri evin girişine harika bir hava katıyor.

 12. ayten 23 Ekim 2013 at 16:22 - Yanıtla

  klasik dresuar modelleri ne kadar güzel görünüyor. evime alasım geldi dresuar.

 13. seda 24 Ekim 2013 at 11:52 - Yanıtla

  klasik dresuar modelleri salona çok yakışıyor. antrede klasik dresuar ben pek sevmiyorum.

 14. esin 25 Ekim 2013 at 11:25 - Yanıtla

  dresuar almayı düşünüyosanız klasik dresuar modellerinden seçim yapın bence. daha şık duruyor klasik dresuarlar.

Konu Hakkında Yorumlar »