Kaliteli Mobilya Nasıl Anlaşılır

admin 5 Kasım 2013 2

Mobilya sektörünün zamanla gelişmesi ile mobilya markaları büyümüş ve birer büyük şirket haline gelmiştir. Bu da birçok markanın varlığının yanı sıra insanların farklı mobilyaları görmesi ve isteklerini rahatlıkla sağlayabilmesini gerçekleştirmiştir. İnsanların istekleri doğrultusunda sahip olmak istedikleri mobilyalar genel olarak kalite unsuru içermekle birlikte günün modasının mobilyalara yansımasını da sağlamıştır. Birçok mobilya firması günümüzde artık moda akımını takip ederek mobilya üretimlerini gerçekleştirmektedir. Eski mobilyaların artık günümüzde alıcı bulmaması da bu sonucu doğuran sebepler arasındadır.

Mobilya üreticisi firmaların varlığı ve çok oluşu insanları kaliteli mobilya alma konusunda seçime itmiştir. İnsanlar kaliteli mobilya almak amacı ile her markanın her modelini görerek mobilya sahibi olmayı tercih etmektedir. İnsanların mobilya arayışında belirlediği en önemli kıstas kaliteli mobilya anlayışıdır. Uzun yıllar kullanılabilmesi veya yıpranıp hasar görmesini istemeyen insanlar pek çok mobilya üreticisini gözden geçirmektedir. İnsanların kaliteli mobilya anlayışı belirli kriterlere bağlı olmakta ve seçimlerinde bu kriterleri gün yüzüne çıkarmaktadır.

Çoğu zaman insanların kaliteli mobilya seçimleri en çok reklam veren mobilya üreticisi firması olmakta ve insanlar reklam kurbanı olarak mobilyalara sahip olmaktadır. Milyarlarca para harcayarak elde edilen mobilyalar, çoğu zaman kaliteden yoksun olmakta ve insanları hüsrana uğratmaktadır. Bu anlamda reklamlar tarafından siz mobilya alıcılarına söylenilen her söze inanmayınız. Bu sözler çoğu zaman mobilya firmasının sadece daha çok satış yapabilmek ve daha çok müşteriye erişebilmek adına yaptığı reklam politikalarıdır.

Bu durum mobilya alıcılarını “kaliteli mobilya nasıl anlaşılır” sorusuna itmektedir. “kaliteli mobilya nasıl anlaşılır” sorusuna cevap verebilmemiz öncelikle bazı unsurlara bağlıdır. Kaliteli mobilya nasıl anlaşılır denecek olur ise mobilya kapaklarının sağlam oluşu, sürgülerinin kolay sürülebilmesi, dikişlerin düzgün oluşu, bilyelerin sağlam olması, oturuş ve kalkıştaki rahatlık, iç yüzlerin pürüzlü olmaması, belili simetri eksenlerinden uzak ve bozuk şekilli olmaması, iç aydınlatmaların yeterlilik durumu, mobilya üzerinde kesici veya delici birtakım parçaların bulunmaması, menteşelerin düzgün yerleştirilmesi, kaplamalarının sağlam oluşu gibi unsurlar söylenebilir. Ve bizlerin “kaliteli mobilya nasıl anlaşılır” sorusunu cevaplamamızı sağlar.

2 Yorum »

  1. ezgi a. 17 Kasım 2013 at 13:29 - Yanıtla

    kaliteli mobilya zaten kendini rahatlıkla belli ediyor.

  2. pelin 24 Kasım 2013 at 21:43 - Yanıtla

    kaliteli mobilyalar genellikle ahşaptan yapılır diye biliyorum.

Konu Hakkında Yorumlar »