Evleriniz için Klasik Yemek Odası İçin Masa Seçimleri

admin 9 Şubat 2017 0

Salonunuzun en değerli parçalarından olan masalar, ailenizle birlikte keyifli yemek yiyebileceğiniz ve misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz alanlardır. Geniş bir salonunuz varsa ve klasik dokunuşlardan hoşlanıyorsanız, yemek odası takımınızı seçerken oymalı ve yaldızlı takımları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Klasik yemek odası kullanıyorsanız, buna en uygun masayı seçerek salonunuzda şıklık yaratabilirsiniz. Ayrıca altın varaklı işlemeler, oymalı yuvarlak hatlı modeller, klasik çizgilerdeki rahat ve kaliteli sandalyeler ile evinizde kaliteli bir şıklık oluşturabilirsiniz.

işlemeli yemek masası

Klasik Yemek Odası Masaları

Ailenizle veya en yakın dostlarınızla bir araya gelip hoş sohbetler yaptığınız ve lezzetli yemekler yediğiniz masalar, salonun en keyifli köşelerinden biridir. Bu yüzden masa seçerken hem mobilyalarla uyumuna hem de rahatlığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer odanız kare biçiminde ise yuvarlak masa kullanarak, daha şık yemek alanları oluşturabilirsiniz. Klasik yemek odası masaları aile üyelerinin sayısına göre belirlenmektedir. Kalabalık aileler için daha büyük yemek masaları, küçük aileler için ise daha küçük masalar tercih edilmelidir.

yemek odası masa modeli

Yemek Odası İçin Klasik Masa

Yemek odası masanız, yemek odanızla uyum sağlamalıdır. Yemek odası klasik masa seçerken, özellikle kullandığınız yemek odasının rengiyle bir bütün oluşturmalısınız. Masanın büyüklüğü de yemek odanızın salonda kapladığı alana göre olmalıdır. Burada masanın üzeri, ayakları ve işlemeleri de çok önemlidir. Klasik yemek odaları oldukça gösterişli olacağından, masayı da yine aynı tarzda seçmelisiniz.

klaisk yemek odası cam masa

Klasik Yemek Odası Masa Modelleri

Özel el işçiliği ve tasarımlar içeren masalar avangarde, contry, lake, ahşap olarak kategorilendirilmektedir. Bu kategorilerde yer alan masaları inceleyerek, salon takımınıza en uygun modeli bulabilirsiniz. Aynı zamanda masalarda kullandığınız sandalyeleri de koltuklarınızla benzer renkte ve döşeme tarzında yüzleterek, salonunuzda mükemmel uyumu yakalayabilirsiniz.

Konu Hakkında Yorumlar »