Evinizle Seyahat Edin

admin 7 Kasım 2013 3

Gezmek birçok insan için bir tutkudur. Seyahat olanaklarının kolaylaşması ile gezmek lüks bir tüketimden, bir ihtiyaç haline dönüşmüştür. Farklı gelir düzeylerinden birçok insan turizme yıllık bir bütçe ayırıp tatil yapmaktadır. Turizm ise insanların tercihlerine göre farklı çeşitlere ve sınıflara ayırılabilir. Bu çeşitlerden hızla popülerleşen bir tanesi de karavan turizmidir. Karavan turizmi, insanların konaklama ihtiyaçlarını karavanlarda giderdiği bir turizm çeşididir. Birçok ülkede karavan turizmi için oluşturulmuş altyapılar bulunmaktadır.

Karavan turizmi denince akla ilk gelen tabi ki bir karavandır. Karavan turizminin hızlı artışı ve insanların karavanlara olan talebi farklı özelliklerde karavanların üretilmesine ön ayak olmuştur. Karavanlar, insanların evleri gibidir. Bu sebeple, iç tasarımları tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde hazırlanmalıdır. Karavanı bir ev olarak düşündüğümüz zaman ilk dikkat çeken özelliği ise mobilyalarıdır. Firmalar, çeşitli malzemelerden çeşitli karavan mobilyaları üretmektedir. Bu mobilyalar, birçok değişken düşünülerek hazırlanmış özel tüketim malları olarak adlandırılabilir. Karavan, kullanışlı olması için küçük ama yeterli genişliğe sahip olmalıdır. Küçük bir alanı ev gibi döşemek ise oldukça zahmetli bir iştir. Çoğu karavanda, yalnızca yatak odası ve tuvalet var iken, yeni nesil lüks karavanlarda mutfak ve yemek masasına kadar birçok özellik bulunmaktadır. Belki yalnızca 15m2 bir alana, mutfak, yatak odası, tuvalet ve salon yerleştirmek ne kadar kolay olabilir ki? İşte kullanışlı karavan mobilyaları bu noktada devreye girmektedir. Önceden de söylediğimiz gibi bu mobilyalar, karavanların sahip olması gerektiği bütün özellikler düşünülerek tasarlanmaktadır. Kapanabilen bir yatak, portatif bir yemek masası, gömülü bir dolap bazı karavan mobilyaları arasında sayılabilir. Bu mobilyaların bir diğer sahip olması gerek özellik ise dayanıklılıktır. Karavanlar ile yılda yüz binlerde kilometre yol yapan insanlar bulunmaktadır. Bu derece bir kullanım söz konusu iken çabuk yıpranan mobilyalar karavan sahipleri için gerçek bir kabus olabilir. Uzun ömürlü ve kullanışlı mobilyalar mükemmel karavanların püf noktası niteliğindedir.

Seyahat etmek, hareket etmek ve ileri gitmek demektir. Bir yaşam tarzıdır. Seyahat ederken evinizi de yanınızda götürün. Bir karavan ile seyahat etmek, gerçek bir özgürlük duygusu tattırabilir. Bu duyguyu yaşamak için yollara düşmelisiniz.

3 Yorum »

  1. tuğba 17 Kasım 2013 at 13:28 - Yanıtla

    tam da hayalim olan şey karavanım olsun evimle seyahat ediyim 🙂 karavan mobilyaları seçimi de en zevkli uğraş olurdu benim için.

  2. pelin 24 Kasım 2013 at 21:37 - Yanıtla

    karavan mobilyaları minimal küçük mobilyalardan seçilmeli.

  3. ezgi 1 Aralık 2013 at 23:44 - Yanıtla

    karavan mobilyalarının bence konforlu olması yeterli. sonuçta karavan mobilyalarında estetik çok önemli değil bence.

Konu Hakkında Yorumlar »